Evsel Atık Toplama ve Nakli

Deneyimli kadromuzla hizmet verdiğimiz belediyelerde günlük ortalama 2.000 ton evsel atık toplayıp bertaraf saha ve tesislerine naklediyoruz.

Araç parkımızda bulunan farklı ebat ve tipte araçlarla belediyelerin mücavir alanları içerisinde bulunan okullar, toplu konut alanları, AVM, plazalar, pazarlardan çıkan her tür evsel atığı program dahilinde toplamaktayız.

Araç filomuzda bulunan %100 elektrikle çalışan mini damperli çöp araçlarımız, batarya sistemi kullanması nedeniyle tamamen sessiz çalışma ve sıfır emisyon özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra büyük araçların girmesi mümkün olmayan dar sokaklarda ve yoğun yaya trafiğinin olduğu çarşı ve meydanlar da hizmet vermektedir.

Barka olarak, en sağlıklı ve en iyi hizmeti vermek için dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor ve sürekli yeni yatırımlarla ülkemizi en yeni teknolojilerle tanıştırıyoruz. Bunlardan biri de bugün dünyada gelişmiş şehirlerde kullanılan yer altı ve yer üstü konteyner toplama sistemleridir. Konteyner kalabalığının azaltılması, görüntü kirliliğinin önüne geçilmesi, hijyen ve sağlıklı çevre koşullarının elde edilmesi sistemin önemli avantajlarıdır.

Ambalaj Atığı Toplama ve Nakli

Bu atıklar yalnızca çöp olarak toplanması gereken bir olgu değil, yeniden yaşama dönüştürülmesi gereken önemli bir ham maddedir. Barka olarak, görevimizin yalnızca şehirleri temiz tutmak değil, şehirlerin ve insanların yarınlarına da ışık tutmak olduğunu biliyoruz. Ambalaj atıklarının yerinde ayrıştırılarak toplanması geri dönüşüm için en önemli aşamalardan biridir.

Bu amaçla hizmet verdiğimiz belediye sınırları içinde, geri dönüşüm kutularında, dış mekân kumbaralarında ve geri dönüşüm konteynerlerinde çöpten ayrı olarak ıslanmadan, kirlenmeden biriktirilen ambalaj atıklarını hazırlanan program doğrultusunda geri dönüşüm araçlarımızla topluyoruz.

Kentsel Temizlik

Caddelerin Makineyle Süpürülmesi ve Yıkanması

Cadde ve Sokakların tretuvar diplerinde, konteyner çevrelerinde, boş arsa ve alanlarda oluşan atıklar, konusunda uzman nitelikli personel kadromuz ve günün en son teknolojisi hidrostatik ve vakumlu yol süpürme araçlarımız ile belirli periyotlar dahilinde süpürülerek daha temiz bir çevre anlayışını sürdürülebilir hale getirmekteyiz.

Kentsel Temizlik 1-2

Barka, günlük programlar çerçevesinde bulvarların dezenfektan edilmesini sağlayarak, daha yaşanılır daha temiz bir çevrenin oluşmasını sağlar.

Kentsel Temizlik 3

Cadde, Sokak ve Meydanların Süpürülmesi

Cadde, sokak, park ve meydanlar günlük çalışma programıyla her gün süpürülmektedir. Farklı ekipmanlarla yapılan temizlik sonucunda toplanan çöpler konteynerlere boşaltılarak araçlara aktarılır.

Kentsel Temizlik 4-5

Konteynerlerin Yıkanarak Dezenfekte Edilmesi

Çevre temizliği ve hijyenini etkileyen en önemli etkenlerden biri de, katı atık çöp konteynerlerinin çok çabuk kirlenmesi ve halk sağlığını tehdit eder hale gelmesidir. Barka, çöp konteynerlerinin çevreye yaymış olduğu kötü koku, mikrop ve bakteri oluşumunu önlemek amacıyla, düzenli aralıklarla ve belli program dahilinde çöp konteynerlerini yıkar ve dezenfektan eder. Ayrıca çöp konteynerlerinin bulunduğu yerleri, herhangi bir sızıntı ve haşere oluşumunu önlemek maksadıyla yıkar ve dezenfektan eder.

Kentsel Temizlik 6

Pazar Yerlerinin Temizliği ve Kurulan Sokakların Yıkanması

Çeşitli semtlerde kurulan pazarların ardından oluşan kirliliğin arındırılması amacıyla, önce katı atıkların toplanması, ilgili alanların tazyikli ve dezenfektan madde içeren sularla yıkanıp dezenfektan edilmesi işleri de ilgili günlerde, uzman kadro ve son model araçlarımızla gerçekleştirilir.

Kentsel Temizlik 7

Kıyı ve Plaj Temizliği

Yaz aylarında yoğun şekilde kirlenen belediye sınırları içindeki halk plajları, bu konuda özel olarak eğitilmiş ekiplerimiz ile temizlenir. İnsanlar tarafından oluşturulan çöpler, dalga ve rüzgârla gelen deniz atıkları çevresel ve estetik sorunlara yol açmadan program dahilinde toplanır.

Kentsel Temizlik 8-9

İbadethanelerin Temizlenmesi

Cami ve ibadethaneler, topluma açık ve temizliğin bilhassa önem taşıdığı manevi toplanma alanları olduğu için çok daha büyük öneme sahiptirler. Dolayısıyla bu tür yerlerin temizlik işleri; özellikle profesyonel kadrolarla yapılarak, sağlık ve hijyenik koşulları ile kullanılan profesyonel ürünlerimizle sorunsuz bir temizlik ihtiyacı karşılanmış olmaktadır. Halılar, çiniler, ve her ebattaki avize ayrıntılı olarak temizlenmekte ve mermer alanlar profesyonel makinalarla temizlenip cilalanmaktadır.

Kentsel Temizlik 10-11-12-13

Park Bahçe ve Bakımı

Barka, tesislerinizin veya yaşam alanlarınızın en önemli unsurlarından biri olan çevre ve bahçe düzenlemeleri için deneyimli personelleri ve özel ekipmanları ile ağaç bakımı, peyzaj düzenleme, biçme, budama, çiçek dikimi, çiçek bakımı, zararlı ot temizliği, aşılama, sulama, toprak havalandırma, tohum ekme, böcek kontrolü, gübreleme ve bahçıvan teminine kadar tüm hizmetleri vermektedir.

Park ve Bahçe Bakımı 1-2

Araç Kiralama Hizmeti

Araç Kiralama

Barka, araç kiralama; çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına, hizmet araçları, ticari, hafif ticari ve endüstriyel araçlarıyla Türkiye genelinde hizmet sunmaktadır.

Barka, kurumların istek ve talepleri doğrultusunda istenilen araçlarla; kurumların taleplerine uygun, farklı model ve markalarla, araç kiralama hizmetlerinde sektöründe lider rol üstlenen firmalar arasında yer almaktadır.

Barka Araç Kiralama Hizmetlerini, sermaye yapısı, organizasyon yapısı, sürekli yenilenen vizyonu, bilgi işlem kapasitesi, kurumsal imajı, prestij ve saygınlık anlayışıyla özverili bir biçimde sürdürmektedir.

Barka, rekabetçi piyasa şartlarında araç kiralama yatırımları için yapmakta olduğu Ar-Ge çalışmalarına özel önem göstererek yoluna devam etmektedir.

Araç kiralama

  • Barka, binlerce kiralama aracıyla; çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına Türkiye genelinde hizmet sunmaktadır.
  • Araç kiralama hizmetlerinde sektöründe lider rol üstlenen firmalar arasında yer almaktadır.
  • Barka, Ar-Ge çalışmalarına özel önem göstererek yoluna devam etmektedir.
  • Barka, kurumsal imajı, prestij ve saygınlık anlayışıyla özverili bir biçimde sürdürmektedir.
  • Barka, rekabetçi piyasa şartlarına uygun çalışmalarına devam etmektedir.